nedeľa, 1 augusta, 2021
Paštéty a šaláty Recepty

TOP 5 letných šalátov

Máme leto, vonku je horúco a vy máte chuť na letný šalát len neviete aký… Pripravili sme si pre Vás krátky článok v ktorom vám ukážeme TOP 5 letných šalátov.

Zeleninový šalát so šunkou

Zeleninový šalát so šunkou

Veľmi jednoduchý a ľahký šalát ktorý máte hotový naozaj rýchlo. Príprava: ľadový šalát pokrájame na menšie kúsky, paradajky alebo cherry paradajky prekrojíme na poly, ďalej pokrájame šunku a pridáme rukolu a všetko spolu premiešame. Na koniec pokvapkáme olivovým olejom a môžeme servírovať.

Paradajkový šalát s cibuľkou

paradajkový šalát s cibuľkou

Znova šikovný a rýchly šalátik. Čiže ideme nato: pokrájame paradajky alebo cherry paradajky na menšie kúsky, pridáme nakrájanú petržlenovú vňať alebo pažítku a zalejeme to zálievkou.

Zálievku si pripravíme z oleja, octu, cukru, korenie a soľ.

Šalát s prosciuttom a melónom

šalát s prosciuttom a melónom

Pripravíme si šalátový mix (rukola, čakanka, špenát) ktorý zmiešame spolu. Melón rozkrojíme, zbavíme jadierok a nakrájame na malé kocky. Všetko spolu zmiešame, pridáme prosciutto a zalejeme zálievkou.

Zálievku si pripravíme z medu, balzamikový ocot, olivový olej, soľ a mleté čierne korenie.

Mozzarella a broskyňa

mozzarella a broskyňa

Jednoduchý šalát, broskyňu očistíme a nakrájame na menšie kúsky. Pridáme na tanier spolu z rukolou, prossciuttom a mozzarelou a zalejeme znova zálievkou. Môžeme dochutiť korením.

Zálievku si pripravíme z olivového oleja a medu.

Zeleninový šalát

zeleninový šalát

Čínsku kapustu pokrájame na drobno, cibuľu pokrájame na hrubo, papriku a paradajku na tenké kolieska. Spolu zmiešame v miske a zalejeme zálievkou.

Zálievka: olej, ocot, soľ a cukor rozmiešame s 0,5 l vody, dochutíme podľa vlastnej chuti.

Obrázky: pixabay.com