nedeľa, 1 augusta, 2021
Urob si sám Záhrada

Vyrob si vlastný komposter

Kompostovanie má čo ráz väčší úspech u ľudí. Nie len že sa zbavíte odpadkov z kuchyne, pokosenej trávy a podobné, ale môžete neskôr toto hnojivo využiť do vlastnej záhradky. Vzhľadom nato že je veľký dopyt po tom, ako si urobiť vlastný komposter, Vám prinášame zopár tipov a inšpirácii.

1. Plastové vedro / plastová nádoba

Zvoľte plastovú nádobu alebo plastové vedro. Sú rôzne veľkosti týchto produktov a preto si môžete vyberať. Podľa objemu si musíte zvoliť aký veľký produkt použije a začnete kompostovať. Navyše táto možnosť je najlacnejšia čo sa tyká financií 🙂

2. Plastový odpadkový kôš

Zaujímavá možnosť je aj klasický platový odpadkový kôš. Môže dokonale nahradiť skutočný kompostovač, tento produkt nieje finančné náročný a svojím rozmerom je veľmi šikovný.

3. Domáca výroba ohrádky

Ďalšia možnosť je vyrobiť si jednoduché boxy z drevených dosiek alebo pletiva ktoré následne použijete na komposovanie.

4. Použite staré palety

Použite staré palety ktoré nepoužijete a povaľujú sa Vám po dvore. Stačia Vám štyri palety ktoré spojite dokopy a máte perfektný kompostovaci box s priestorom 1m kubický.
Perfektné riešenie aj po finančnej stránke.

5. Dig and drop (zakopanie na záhrade)

Najjednoduchší, najrýchlejší a najlacnejší spôsob, ako začať s kompostovaním na záhrade, je metóda dig and drop. Všetko, čo musíte urobiť, je vykopať dieru v záhrade a potom do nej pridať všetky veci na kompostovanie. Zakryte dieru späť a obohatíte pôdu pre svoju záhradu.

Obrázky: pixabay.com